Dom na predaj | veľká záhrada | zaujímavá lokalita | priamo od majiteľa...

Jedná sa o rodinný dom v osobnom vlastníctve zo 70. rokov 20. stor., o zastavanej ploche 127m2, 2 nadzemnými a 1 podzemným podlažím (pivnica). Pivnica je v hĺbke zhruba 1,4m pod terénom a v nej je umiestnená kuchyňa, práčovňa, špajza a kotolňa. Nadzemná časť domu je v 2. výškových úrovniach, posunutých voči sebe asi o polovicu výšky typického podlažia.
Strecha z asfaltových pásov (sklobit), atika oplechovaná, prístup na strechu rebríkom z úrovne terénu. Výmena strešnej krytiny bola prevedená firmou zhruba v roku 1988/89.
RD je pred rekonštrukciou, v stave zodpovedajúcom roku výstavby, je niekoľko rokov neobývaný.
Nosné konštrukcie sú prevažne z tvárnic hrúbky cca 400-450mm, priečky tehlové, nosné steny v pivnici sú tehlové, sokel kamenný. Fasáda je brizolitová, vnútorné omietky vápenno-cementové.
Vykurovanie pomocou ústredného kúrenia s plynovým kotlom v samostatnej kotolni / sušiarni bielizne, ktorý slúžil aj k ohrevu teplej vody. Kúrenie je odpojené a pred rekonštrukciou a z týchto dôvodov má odpojený zásobník TUV.
Dom je napojený na všetky dostupné inžinierske siete, vrátane plynu. Telefónna linka je zavedená, ale momentálne odpojená – nie je využívaná. V rozvodnej skrini je napojenie na 230 a 400V, tak isto v garáži a dielni.
Vo vstupnej časti sa nachádza spoločenská miestnosť o celkovej ploche cca 16m2 priamo napojená na chodbu a 1 malá miestnosť - šatník. Vstup do domu je z 2 protiľahlých strán prepojených 1,6m širokou a asi 9m dlhou chodbou, z ktorej je prístup do pivnice a oboch nadzemných podlaží, vyššie uvedenej šatne a spoločenskej miestnosti. Na každom nadzemnom podlaží vo vyššej časti domu (biela kocka) sa nachádza 1 bytová jednotka s 3 izbami, kuchynským kútom so zavedeným plynom a kupeľňou s WC. Každá kúpeľňa je prístupná z bytu cez chodbu / medzipodestu o celkovej ploche cca 4,5m2.
Obytné miestnosti majú okná situované na juho-západ, v každej miestnosti je jedno okno, v obývacej miestnosti sú okná 2. Okná sú trojité, špaletové o rozmeroch 2x1 ,4m. Všetky okná v dome sú pôvodné, drevené. V každej kuchynskom kúte je 1 malé okno, v byte na 2NP je v kuchynke okno väčšie. Ku každému bytu ďalej náleží 1 špajza. Špajza ku spodnému bytu je umiestnená v pivnici, k hornému bytu sa nachádza na medziposchodí. Obytná plocha každého bytu bez kuchynského kútu, kúpeľne a chodby, je cca 60-65m2.
Podlahová krytina v pivnici je betónová mazanina, podlahy na chodbách sú z terazzovej dlažby, vstupná hala a spoločenská miestnosť - linoleum a v obytných miestnostiach sú dubové parkety vo veľmi dobrom stave, mierne poškodené/vysunuté len v mieste priestupov ústredného kúrenia.
Na medziposchodí sa nachádza spoločenská miestnosť / ateliér o celkovej rozlohe cca 30m2 a balkón cca 6m2.
K domu náleží garáž s dielňou pre 1 osobné auto a malým skladovacím priestorom v zadnej časti. Ku garáži je pristavený skleník a hospodárska budova bežne používaná ako sklad dreva. Príjazd ku garáži je po štrkovej ceste vedúcej okolo domu v celkovej dĺžke asi 30m. Vedľa skleníka je 1 nekryté parkovacie státie.
Pozemok je oplotený po celom obvode, záhrada je vyvýšená oproti časti na ktorej stojí dom s príjazdovou cestou asi o 1m, terén je spevnený kamenným múrom so základmi, z roku 1993-94, v celkovej dĺžke asi 30m.
V zadnej časti záhrady sú ovocné stromy, v prednej časti pred domom je malý park s exotickými drevinami a murovaným kamenným jazierkom cca 3x1 ,5m, ktoré je vypustené a zasypané zeminou.

VÝMERY POZEMKOV:

374/       127m2 - zastavané plochy a nádvoria (na parcele stojí RD)
375/1    1289m2 - záhrada
375/2     718m2 - záhrada
376/       184m2 - Zastavané plochy a nádvoria

POZEMOK CELKOM: 2318m2

 

POČET SPOLUVLASTNÍKOV: 3

 

LOKALITA:

Kováčová je obec na Slovensku v okrese Zvolen. Nadmorská výška cca 300m. Je situovaná na juhozápadnom okraji Zvolenskej kotliny, 4 km západne od mesta Zvolen, na okraji Kremnických vrchov. Popri obci vedie rýchlostná cesta z Nitry do Banskej Bystrice.
Vďaka termálnym prameňom je známa a vyhľadávaná tak pre liečebné, ako aj rekreačné účely. V obci sa nachádza kemping, kúpalisko, kúpele...

ZDRAVIE, RELAX A ŠPORT:

NÁRODNÉ REHABILITAČNÉ CENTRUM
ŠPECIALIZOVANÝ LIEČEBNÝ ÚSTAV MARÍNA
HOLIDAYPARK
TERMÁLNE KÚPELE KOVÁČOVÁ
TERMÁLNE KÚPELE SLIAČ 4km

V obci a jej okolí pôsobí niekoľko športových klubov /turistika, futbal, hokej, stolný tenis atd./

LYŽOVANIE:

najbližšie lyžiarske stredisko 12 km:  Kráľová pri Zvolene (650 - 800 m n.m.) - Javorie, Nízke tatry 50km, Vysoké tatry 120 km

DOPRAVA:

- štvorprúdová rýchlostná komunikácia z Banskej Bystrice do Nitry  1 km
- mhd
- letisko Sliač 4 km
- vlaky a diaľkové autobusy Zvolen  5km 

KULTÚRA:

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen 5km
ŠTÁTNA OPERA BANSKÁ BYSTRICA 20km
Kino, Cinema, e.g. 5km

ŠKOLSTVO:

základná škola a materská škola priamo v obci
základné, stredné a vysoké školy vo Zvolene a Banskej Bystrici | www.tuzvo.sk | www.umb.skwww.ff.umb.sk |

CENA: 278.160 €

- nehnuteľnosť je v centre obce
- bežná cena v lokalite (120 EUR/m2)
- dobré prístupové možnosti
- jedná sa o RD na veľmi veľkom pozemku, na ktorom je možné umiestnenie veľkého bazénu a tenisových kurtov...