Dům na prodej | velká zahrada | zajímavá lokalita | přímo od majitele...

Jedná se o rodinný dům v osobním vlastnictví ze 70. let 20 století., o zastavěné ploše 127m2, 2 nadzemními a 1 podzemním podlažím (sklep). Sklep je v hloubce zhruba 1,4m pod terénem a v něm je umístěna kuchyň, prádelna, spíž a kotelna. Nadzemní část domu je v 2. výškových úrovních, posunutých vůči sobě asi o polovinu výšky typického podlaží.

Střecha z asfaltových pásů (sklobit), atika oplechovaná, přístup na střechu žebříkem z úrovně terénu. Výměna střešní krytiny byla provedena firmou zhruba v roku 1988/89.

RD je před rekonstrukcí, ve stavu odpovídajícím roku výstavby, několik let neobydlený.

Nosní konstrukce jsou převážně z tvárnic tloušťky cca 400-450mm, příčky cihlové, nosní zdi ve sklepě jsou cihlové, sokl kamenný. Fasáda je brizolitová, vnitřní omítky vápenocementové.

Vytápění pomocí ústředního topení s plynovým kotlem v samostatní kotelně / sušárně prádla, který sloužil také k ohřevu teplé vody. Topení je odpojeno a před rekonstrukcí a z těchto důvodů má odpojený zásobník TUV.

Dům je napojený na všechny dostupné inženýrské sítě, včetně plynu. Telefonní linka je zavedená, ale momentálně odpojená – není využívána. V rozvodní skříni je napojení na 230 a 400V, stejně v garáži a dílně.

Ve vstupní části se nachází společenská místnost o celkové ploše cca 16m2 přímo napojená na chodbu a 1 malá místnost - šatna. Vstup do domu je z 2 protilehlých stran propojených 1,6m širokou a asi 9m dlouhou chodbou, z které je přístup do sklepa a obou nadzemních podlaží, výše uvedené šatně a společenské místnosti.

Na každém nadzemním podlaží ve vyšší části domu (bíla kostka) se nachází 1 bytová jednotka se 3 pokoji, kuchyňským koutem se zavedeným plynem a koupelnou s WC. Každá koupelna je přístupná z bytu přes chodbu / mezipodestu o celkové ploše cca 4,5m2.

Obytné místnosti mají okna situované na jihozápad, v každé místnosti je jedno okno, v obývacím pokoji jsou okna 2. Okna jsou trojité, špaletové o rozměrech 2x1,4m. Všechny okna v domě jsou původní, dřevěné. V každém kuchyňském koutu je 1 malé okno, v byte na 2NP je v kuchyňce okno větší. Ke každému bytu dále náleží 1 spíž. Spíž ke spodnímu bytu je umístěna ve sklepě, k hornímu bytu na mezipatře.

Obytná plocha každého bytu bez kuchyňského koutu, koupelny a chodby, je cca 60-65m2.

Podlahová krytina ve sklepě je betonová mazanina, podlahy na chodbách jsou z terasové dlažby, vstupní hala a společenská místnost - linoleum a v obytných místnostech jsou dubové parkety ve velmi dobrém stavu, mírně poškozené / vysunuté jen v místech přestupů ústředního topení.

Na mezipatře se nachází společenská místnost / ateliér o celkové rozloze cca 30m2 s balkonem cca 6m2.

K domu náleží garáž s dílnou pro 1 osobní auto a malým skladovacím prostorem v zadní části. Ke garáži je přistavený skleník a hospodářská budova běžně používaná jako sklad dřeva. Příjezd ke garáži je po štěrkové cestě vedoucí kolem domu v celkové délce asi 30m. Vedle skleníku je 1 nekryté parkovací stání.

Pozemek je oplocený po celém obvodu, zahrada je vyvýšená, oproti části na které stojí dům s příjezdovou cestou asi o 1m, terén je zpevněný kamennou zídkou se základem, z roku 1993-94, v celkové délce asi 30m.

V zadní části zahrady jsou ovocné stromy, v přední části před domem je malý park s exotickými dřevinami a zděným kamenným jezírkem cca 3x1,5m, které je vypuštěné a zasypané zeminou.

 

VÝMĚRY POZEMKŮ:

374/         127m2 - Zastavěné plochy a nádvoří (na parcele stojí RD)
375/1    1289m2 - zahrada
375/2      718m2 - zahrada
376/        184m2 - Zastavěné plochy a nádvoří

POZEMEK CELKEM: 2318m2

POČET SPOLUVLASTNÍKŮ: 3

 

LOKALITA:

Kováčová je obec na Slovensku v okrese Zvolen. Nadmořská výška cca 300m. Je situovaná na jihozápadním okraji Zvolenské kotliny, 4 km západně od města Zvolen, na okraji Kremnických vrchov. Vedle obce vede rychlostní silnice z Nitry do Banskej Bystrice.
Díky termálním pramenům je známa a vyhledávaná tak pro léčebné, jako i pro rekreační účely. V obci se nachází camping, koupaliště, koupele...

ZDRAVÍ, RELAX A SPORT:

NÁRODNÉ REHABILITAČNÉ CENTRUM
ŠPECIALIZOVANÝ LIEČEBNÝ ÚSTAV MARÍNA
HOLIDAYPARK
TERMÁLNE KÚPELE KOVÁČOVÁ
TERMÁLNE KÚPELE SLIAČ /4km/
V obci a jejím okolí působí několik sportovních klubů /turistika, fotbal, hokej, stolní tenis atd/

LYŽOVANÍ: nejbližší lyžařské středisko 12 km: Kráľová pri Zvolene (650 - 800 m n.m.) - Javorie, Nízke tatry 50km, Vysoké tatry 120 km

 

DOPRAVA:

- čtyřproudová rychlostní komunikace z Banskej Bystrice do Nitry 1km
- mhd
- letiště Sliač 4 km
- vlaky a dálkové autobusy Zvolen 5km

KULTURA:

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen 5km
ŠTÁTNA OPERA BANSKÁ BYSTRICA 20km
Cinema, Cinema, e.g. 5km

ŠKOLSTVÍ:

základní škola a mateřská škola přímo v obci
základní, střední a vysoké školy ve Zvolenu a Banskej Bystrici | www.tuzvo.sk | www.umb.skwww.ff.umb.sk |

 

CENA: 278.160 €

- nemovitost se nachází v centru obce
- běžná cena v lokalitě (120 EUR/m2)
- dobré přístupové možností
- jedná o RD na velkém pozemku na kterém je možné umístění velkého bazénu a tenisových kurtů...